• Dzień Dyni

• 24.10.2023 20:55
        •  Dzień dyni w Smerfach to wesoła zabawa od rana. Swoje święto miała wesoła dynia. Były tańce i zabawa, dyniowe zawody. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy oraz zrobiliśmy dyniową ciastolinę.
        • Stragan warzywny w Smerfach. Realizacja projektu edukacyjnego "Witaminki"

• 15.10.2023 19:39
        •  Dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały je i segregowały. Rozwiązywały zagadki dotyczące warzyw, rozpoznawały je za pomocą dotyku. Określały które warzywa rosną pod ziemią a które nad ziemią. Wszystkim tym aktywnością towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki oraz prace plastyczne. Dzieci dowiedziały się jak duże znaczenie na nasze zdrowie ma spożywanie warzyw. Do degustowania warzyw dzieci nie trzeba było długo namawiać w środę dzieci tworzyły własne kanapeczki. Realizowaliśmy również projekt edukacyjny „Witaminki” gdzie bohaterem dnia był pomidor Pafnucy. Podczas zajęć maluszki poznały różne odmiany pomidorów, wysłuchały wiersza „Pan pomidor” Jana Brzechwy a na koniec dzieci wykonały masę pomidorową i malowały pomidora .

• Smerfy na przedstawieniu Teatru Skrzat z Krakowa

• 01.10.2023 19:44
        • Smerfy obejrzały  przedstawienie pt. "Niesforna księżniczka"  w wykonaniu aktorów z Teatru Skrzat z Krakowa, który gościł u Nas w przedszkolu. Dzieci poznały i utwaliły zasady dobrego wychowania. Przedstawienie było pełne humoru i atrakcji , maluszki oglądały z zaciekawieniem.
        • Smerfy na zajęciach- Jestem bezpieczny na ulicy.

• 01.10.2023 18:29
        • Grupa Smerfy na zajęciach dydaktycznych zapoznała się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Dzieci rozwijały umiejętność prawidłowego poruszania się w pobliżu jezdni i podczas przechodzenia przez ulicę – ćwiczyły również w sali przedszkolnej.  Wykonały pracę plastyczną "zebrę" przejscie dla pieszych oraz sygnalizator świetlny poprzez wypychanie konturów paluszkami  i naklejaniem kółek- świateł w odpowiedniej kolejności . Nie było to proste zadanie z książeczki z wyprawki lecz maluszki poradziły sobie doskonale.