• #ZDROWOROSNA - MOTYLKI 2023

• 27.04.2023 07:19
        • #ZDROWOROSNA to Akcja dedykowana dzieciom, w której chcieliśmy przekonać najmłodszych, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.
        • Klub Zdrowego Przedszkolaka - Motylki 2023

• 27.04.2023 07:16
        • W naszej grupie zrealizowaliśmy projekt edukacyjny pt.”Klub Zdrowego Przedszkolaka” .

Głównym celem projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych.

Działania kierowane są do przedszkolaków i mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci
          z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia dla dzieci poruszają następujące zagadnienia:

• prawidłowe odżywianie – „ Żywienie na wagę zdrowia”,
          • aktywność fizyczna – „ Żywienie na wagę zdrowia”,
          • higiena rąk/profilaktyka chorób zakaźnych/promocja szczepień – pt. „Szkoła czystych rąk”; akcja „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana”,
          • promieniowanie słoneczne – ph.„ Brązowo, ale czy zdrowo?”,
          • rodzaje dymów oraz ich unikanie (szczególnie papierosowego) – pt. „Czyste powietrze wokół nas”.