• WYCIECZKA DO TEATRU LALEK "BANIALUKA" - MOTYLKI 2023

• 31.01.2023 12:55
        • W poniedziałek Motylki miały okazję odwiedzić Teatr Lalek Banialuka, który jest jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju i na świecie. Były widzami spektaklu "Pchła Szachrajka" opowiadającym o pchle, która jest samozwańczą gwiazdą, jej nieokiełznany temperament i brawura wpędzają ją w tarapaty. W żywiołowej i kolorowej inscenizacji skierowanej do najmłodszych widzów, przygody bohaterki następują szybko – jak w kalejdoskopie. Twórcy przedstawienia wykreowali sympatyczne i ciepłe postacie. Żywiołowa gra aktorska w dowcipny sposób ukazuje ich zabawne perypetie. W spektaklu wybrzmiewają liczne, przebojowe piosenki, zachwyca scenografia jak z domku dla lalek i kostiumy nawiązujące do współczesnej mody. Przedstawienie przypomina o potrzebie nieskrępowanej kreatywnej zabawy – nawet na granicy tzw. niegrzeczności. I o tym, że dziecko, aby właściwie się rozwijać, czasem musi popełniać błędy.
        • WIGILIJKA - MOTYLKI 2022

• 23.12.2022 06:54
        • W przedszkolu wigilia już się odbyła, kolejna odbędzie się już w Motylkowych domach.
          Z okazji świąt, życzę Państwu, żeby były całe jakby z bajek, niechaj gwiazdka z nieba leci.
          Niech Mikołaj tuli dzieci, biały puch niech z góry spada, niechaj piesek w nocy gada.
          Niech choinka pachnie pięknie, no i radość będzie wszędzie! Wesołych Świąt!