• Eksperymenty z balonem.

• 30.10.2022 21:01
        • Smerfiki wykonały kilka ciekawych eksperymentów z użyciem balonu. Najpierw obserowowały, w jaki sposób naelektryzowany balonik przyciąga kawałki papieru i co się dzieje z naszymi włosami. Tworzyliśmy śmieszne fryzury.  Potem z wielkim zdumieniem patrzyły jak balon sam się pompuje gdy założymy go na szyjkę butelki z octem i sodą.
        • Rodzice czytają bajki

• 30.10.2022 20:50
        • W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"- po raz kolejny mogliśmy gościć rodzica z grupy Smerfy. Tym razem bajeczkę dziciom czytała mama Arturka . Dzieci z zaciekawieniem słuchały " Z przysłowiami za pan brat" Renaty Piatkowskiej . Dzieci dowiedziały się skąd się biorą?, co tak naprawdę znaczą?, dlaczego czasami wydają się nam takie dziwne- "Kto ma węża w kieszeni?..., "Kim był Zabłocki, który źle wyszedł na mydle"... " I dlaczego kot śpi, a myszy harcują"... Dziękujemy mamie Arturka za miło spędzony czas.