• WIELKIE SZYCIE! -JAGÓDKI

• 10.02.2023 16:23
        • W piątek, Jagódki gościły w swojej sali panią Krawcową. Nasz gość przyszedł do nas, aby przyblizyć nam swój zawód. Dzieci poznały przybory potrzebne krawcowej w jej codziennej pracy oraz etapy szycia czapeczki dla naszej nowej lalki. Dziękujemy za lekcję krawiectwa i miłe spotkanie.
        • ROBIMY PIZZĘ! - JAGÓDKI

• 26.02.2023 11:53
        • We wtorek, nasza grupa wzięła udział w zajęciach kulinarnych prowadzonych przez mamę Filipka. Jagódki poznały składniki niezbędne do przygotowania pizzy oraz zostały zapoznane z etapami jej wykonania. Dzieci chętnie pomagały w zajęciach. Nagrodą dla nich była możliwość spróbowania własnoręcznie wykonaniej pizzy.
        • SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM -JAGÓDKI

• 02.02.2023 20:35
        • Jagódki odwiedziła mama Poli H., która jest wykwalifikowanym Ratownikiem Medycznym. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu. Na samym początku, Pani Ratownik pokazała jak wygląda jej strój, w którym pracuje na codzień. Wyjaśniła również na czym polega jej praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć akcesoriów używanych w pracy Ratownika, a które powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce. Jagódki uczyły się, co zrobić w przypadku skaleczeń, oparzeń czy złamania ręki. Największą jednak atrakcją naszych zajęć były ćwiczenia praktyczne na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom pokazywanym przez Panią Ratownik, by następnie spróbować swych sił w wykonywaniu masażu serca. Na samym końcu, dzieci otrzymały DYPLOM MAŁEGO RATOWNIKA.