• Zajęcia dodatkowe

• 28.09.2021 10:02
      • ZAJĘCIA DODATKOWE
      • W naszym Przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe dla  dzieci.

RYTMIKA

Na zajęciach z RYTMIKI dzieci poznają świat muzyki, grają na instrumentach, śpiewają piosenki, poznają muzykę klasyczna i uczą się różnorodnych tańców.

JĘZYK ANGIELSKI

Na zajęciach z JĘZYKA ANGIELSKIEGO dzieci przez zabawę i różnorodne gry poznają słowa i dźwięki z języka angielskiego, które w sposób naturalny są utrwalane i zapamiętywane przez dzieci.

RELIGIA

Na zajęciach z RELIGII dzieci poprzez pogadanki, piosenki i prace plastyczne poznają fundamenty wiary chrześcijańskiej i są uwrażliwiane na takie wartości jak miłość, dobroć i bezinteresowna pomoc.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

W naszym Przedszkolu odbywają się również zajęcia z LOGOPEDĄ.  Zajęcia prowadzone są indywidualnie, mają na celu wspomaganie rozwoju mowy, niwelowanie wad wymowy i rozwijanie procesow poznawczych dziecka poprzez różnego rodzaju zabawy i ćwiczenia.

ZAJĘCIA Z INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Integracja sensoryczna jest to proces, dzięki któremu mózg prawidłowo rozpoznaje, przekształca i integruje informacje ze wszystkich systemów zmysłowych  łącząc je z wcześniejszymi doświadczeniami. Jest to proces niezbędny do prawidłowego przetwarzania tych informacji oraz kolejno do celowego działania. W trakcie procesu integracji sensorycznej powstają reakcje adaptacyjne, które są podstawą dla prawidłowego rozwojuPodczas terapii integracji sensorycznej dzieci uczą się łączyć wszystkie swoje zmysły i wykorzystywać je razem, odpowiednio reagując na bodźce. Zajęcia integracji sensorycznej są kluczowe dla rozwoju dziecka ponieważ osiągnięte sukcesy w sali integracji sensorycznej przekładają się na wszystkie inne zajęcia. Zajęcia te wspierają codzienne funkcjonowanie dziecka, jego intelektualny, społeczny i emocjonalny rozwój. Dzięki zajęciom kształtowana jest pozytywna samoocena dziecka.

ZAJĘCIA Z REHABILITACJI

Rehabilitacja ruchowa w przedszkolu to szereg oddziaływań stymulacyjnych, prowadzonych w formie zabaw, ćwiczeń, gier ruchowych. Mają one na celu wyrównanie lub zmniejszenie zaburzeń uwarunkowanych uszkodzeniami OUN, minimalizowanie trudności rozwojowych dziecka, wspomaganie jego rozwoju psychomotorycznego, korygowanie ewentualnych zaburzeń rozwoju funkcji percepcyjno - motorycznych. Odpowiednio dobrane ćwiczenia wpływają również na ogólną poprawę rozwoju umysłowego dziecka. Celem zajęć rehabilitacyjnych jest wyrównanie istniejących zaburzeń, w obrębie motoryki dużej i małej, nauka brakujących (występujących u innych dzieci w danym wieku) funkcji ruchowych oraz nauka prawidłowych  wzorców ruchowych.