• Stragan warzywny w Smerfach. Realizacja projektu edukacyjnego "Witaminki"

• 15.10.2023 19:39
      •  Dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały je i segregowały. Rozwiązywały zagadki dotyczące warzyw, rozpoznawały je za pomocą dotyku. Określały które warzywa rosną pod ziemią a które nad ziemią. Wszystkim tym aktywnością towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki oraz prace plastyczne. Dzieci dowiedziały się jak duże znaczenie na nasze zdrowie ma spożywanie warzyw. Do degustowania warzyw dzieci nie trzeba było długo namawiać w środę dzieci tworzyły własne kanapeczki. Realizowaliśmy również projekt edukacyjny „Witaminki” gdzie bohaterem dnia był pomidor Pafnucy. Podczas zajęć maluszki poznały różne odmiany pomidorów, wysłuchały wiersza „Pan pomidor” Jana Brzechwy a na koniec dzieci wykonały masę pomidorową i malowały pomidora .