• „Przedszkolak- artystą, badaczem i podróżnikiem”. Projekt dofinansowany jest przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie w programie „Na dobry początek!”- edycja XV

• 14.03.2023 12:32
      • Zgodnie z podpisaną umową grantową Gminy Kozy z dnia 12 października 2022 r. Gminne Przedszkole Publiczne  w Kozach rozpoczęło realizację projektu „Przedszkolak- artystą, badaczem i podróżnikiem”. Projekt dofinansowany jest przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego  im. J.K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie w programie „Na dobry początek!”- edycja XV w kwocie 14.903,10 zł. Konkurs, w którym zwycięzcą wśród 30  laureatów z całej Polski znalazło się koziańskie przedszkole ma na celu wyrównywać szanse edukacyjne dzieci z ograniczonym dostępem do nowoczesnych form edukacji, z gmin liczących nie więcej niż 25 tys. mieszkańców.

Celem projektu realizowanego w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Kozach jest wyrównywanie szans edukacyjnych 370 dzieci uczęszczających do placówki objętej projektem w wieku od 3 do 6 lat. Dzięki pozyskanym środkom nauczyciele bezpośrednio pracujący z dziećmi udoskonalą swój warsztat pracy poprzez udział w cyklicznych szkoleniach opartych na nowatorskich metodach pracy. Projekt zakłada organizację i realizację zajęć dodatkowych wyrównujących szanse edukacyjne dla dzieci w zakresie logopedii, terapii wzrokowej, słuchowej i pedagogicznej, języka angielskiego oraz zajęć ceramiczno- plastycznych. Celem prowadzonych zajęć ma być:

1. interakcja między dziećmi,

2. rozwijanie umiejętności komunikacji i współpracy w grupie,

3. kreatywność,

4. rozwój zdolności manualnych oraz aktywność ruchową,

5. rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Ponadto zaplanowano doposażenie Gminnego Przedszkola Publicznego w niezbędne i nowoczesne pomoce dydaktyczne do zajęć, co pozwoli uatrakcyjnić ofertę i formę prowadzonych zajęć dla dzieci.

Okres realizacji projektu : do 30 czerwca 2023 r.