• NASZE PRZEDSZKOLE

• 04.04.2022 12:53
      •     Nasze Przedszkole jest placówką z wieloletnią tradycją. Utworzone zostało w 1949r. Wychowywało i kształciło wiele pokoleń mieszkańców Kóz.

Nasz pierwszy budynek usytuowany jest w centralnej części Gminy Kozy, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1, kościoła i parku, a drugi budynek przy ul. Akacjowej 8. Organem prowadzącym Przedszkole jest Urząd Gminy Kozy.

W budynkach znajdują się sale  do pracy dydaktyczno - wychowawczej z dziećmi, sale gimnastyczne, gabinety do pracy indywidualnej z dzieckiem, sale integracji sensorycznej,  kuchnie oraz pomieszczenia sanitarne i pomieszczenia obsługi. Każda sala ma oddzielne toalety i jest wyposażona w zabawki oraz pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku dzieci tam przebywających.

Przedszkole posiada własne ogrody, w którym dzieci mogą aktywnie spędzać czas korzystając z urządzeń na placu zabaw. Przedszkole jest czynne od godziny 6.00 do 17.00.

W tych godzinach dzieci mają możliwość korzystania z 4 posiłków tj. śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek. Posiłki są codziennie starannie przygotowywane w naszej przedszkolnej kuchni przez wykwalifikowane Panie kucharki. Jemy smacznie i zdrowo!

W czasie pobytu w Przedszkolu, dzieci mają zapewnioną fachową opiekę wykwalifikowanej  kadry pedagogicznej, bezpieczeństwo i urozmaicone zajęcia dydaktyczne oraz zajęcia dodatkowe.

Staramy się, aby nasi wychowankowie przez zabawę poznawali świat przyrody, matematyki, sztuki i rozwijali mowę oraz logiczne myślenie.

Tworzymy klimat sprzyjający kształtowaniu u dzieci postaw ekologicznych, społecznych i twórczych przez bliski kontakt z przyrodą, ludźmi oraz sztuką.

Absolwenci naszego Przedszkola zdobywają wiedzę  i umiejętności dające im podstawy do dalszej edukacji w szkole. Staramy się, żeby wyrośli na ludzi twórczych, kreatywnych i wrażliwych.